Haber

Ümit Özdağ’dan Abdüllatif Şener’in çok konuşulacak çıkışı: CHP’deyken bize oy vereceğini söyledi

Eski CHP Milletvekili Abdüllatif Şener’in geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamalar gündeme bomba gibi düştü. Milletvekilliği seçimlerinde aday olmayan Şener, cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ilk turunda ATA İttifakı adayı Sinan Ogan’a oy verdiğini söyledi. CHP lideri Kılıçdaroğlu’na oy vermeyen Şener, ikinci turda geçersiz oy kullandığını belirtti.

ÜMIT ÖZDAĞ’DAN ŞENER ÇIKIŞI

Abdüllatif Şener, CHP’den çok sert tepki alırken, CET İttifakı’nın ana bileşeni Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Halk TV canlı yayınında çok tartışmalı bir açıklama yaptı. Özdağ, Abdüllatif Şener’in CHP milletvekili olduğu dönemde Zafer Partisi’ne oy vereceğini söylediğini belirtti.

“ÖZET BAY ABDULLATİVE GÖRÜNÜŞE GÖRE ÇOK KIRIK”

Şener’in CHP’den milletvekili adayı gösterilmemesini değerlendiren Özdağ, “Her genel başkan bir kadro çalışması yapıp bu kadro çalışmasına göre tercih yapabilir. O parti içinden gelmiyorsanız, derin birikimleriniz yoksa. Kökeniniz o partide, başka gelenekten geliyorsunuz ve bir dönem milletvekili oldunuz, sonra teşekkür edip kenara çekiliyorsunuz. Anlaşılan Abdüllatif Bey buna çok kırılmış, hemen istifa etmiş.” söz konusu.

“CHP’DE OLDUĞUNDA ZAFER PARTİSİNE OY VERDİĞİNİ SÖYLEDİ”

“Abdullatif Şener’in idam edildiğini görüyorum ve düşünüyorum.” Özdağ, sözlerini şöyle sürdürdü: “Abdüllatif Şener, Sinan Oğan’a oy verdi ama şunu da söyleyeyim; kendisiyle iki kez görüştüm, ikisi de kalabalık gruplar halindeydi. CHP milletvekili iken birçok kişinin arasında şunları söyledi. bir sabah sohbetinde: ‘Sizin iltica politikanız, benim partimin mülteciler politikasından daha gerçektir ve eğer partim bu politikasını sürdürürse seçimlerde CHP’den aday olsam da Zafer Partisi’ne oy vereceğim.’ Sadece Sinan Oğan’a oy verdiğini düşünmüyorum, muhtemelen Zafer Partisi’ne de oy vermiştir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu